Katalogi
Katalog Kukurydza 2023
Kompendium uprawy Słonecznik Soja 2022
Pszenica ozima SU BANATUS
Jęczmień hybrydowy SU HYLONA F1
Pszenica hybrydowa SU HYVEGA F1
Żyto hybrydowe SU PERSPECTIV F1
Jęczmień ozimy JAKUBUS & ZITA
Katalog Jary 2022
Soja 2021
Niedobory składników pokarmowych Podręczny atlas
Pszenica ozima EXPO
Więcej...

Zboża ozime

 SAATEN-UNION na Panoramie Pól w Śremie

Po raz kolejny na polach Zakładu Doświadczalnego Oceny Odmian odbyła się w środę 9.06.2012 imprez plenerowa o nazwie Dni Pola organizowana przez Timac Agro. Przybyli goście mieli okazję poznać strategię upraw oraz nawożenia m. in. pszenicy i jęczmienia.

Imprez ma odbyć się w jeszcze trzech innych lokalizacjach w Polsce, tak by spotkać się z wszystkimi zainteresowanymi pozyskaniem wiedzy o hodowli zbóż oraz ich nawożeniu.

SAATEN-UNION podczas Panoramy Pól
SAATEN-UNION podczas Panoramy Pól

Ostra zima spowodowała, że hodowcy zmuszeni są do regenerowania swoich upraw ozimych lub muszą je dokrzewiać. Pojawiało się pytanie, czym regenerować zniszczone chłodem i zalegającym długo śniegiem uprawy, w jakiej fazie, w jakiej temperaturze ect. Na te wszystkie pytania odpowiedzi udzielali eksperci m. in. Wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr hab. Witold Szczepaniak

Aby uniknąć sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia w tym roku, że zima nie była łagodna jak dotychczas, zdecydowanie rekomendować należy wybór odpowiedniej odmiany, gdyż to uprasza hodowle i nie zmusza rolników do poszukiwania rozwiązań chemicznych w celu poprawy jakości swoich upraw.

SAATEN-UNION prezentuje swoje odmiany
SAATEN-UNION prezentuje swoje odmiany

SAATEN-UNION tez był w Śremie ze swoimi odmianami hybrydowymi, takimi jak SU PERFORMER – żyto ozime i SU HYMALAYA - pszenica ozima, które w odróżnieniu do zbóż konwencjonalnych charakteryzują się duża zdrowotnością i odpornością na wyleganie, co w efekcie pozwala na zmniejszenie kosztów hodowli przez ograniczenie zużycia regulatorów wzrostu i środków ochrony fungicydową. Dla pszykładu pszenica SU HYMALAYA F1 mimo zimy wytworzyła dorodne kłosy, nieraz z 10-11 pięterkami.

Zwolennicy odmian konwencjonalnych mogli zobaczyć tez nasz sześciorzędowy jęczmień ozimy SU JAKUBUS, o wysokiej wartości paszowej, sprawdzonego w uprawie niemal we wszystkich warunkach glebowo-siedliskowych.

Zachęcamy do udziału w tego typu imprezach, gdyż dostarczają one wielu potrzebnym rolnikom informacji oraz dają możliwość wymiany własnych doświadczeń z upraw ozimin.

Prezentacja odmian hybrydowych
Prezentacja odmian hybrydowych

Alicja Wajs


08.07.2021

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.